Bloczki betonowe

Bloczki betonowe stanowią niekiedy fundamenty naszego domu, w końcu to one stanowią podstawę naszego domu, dlatego muszą być solidne.

Bloczki wykorzystywane w projektach domów – tutaj można znaleźć ponad 800 takich projektów – http://z500.pl  Fundamenty mogą być zrobione z betonu, niekiedy są one dodatkowo zbrojone prętami stalowymi. Beton zamówić domy pasywnez500 dom nowoczesnydomy tradycyjnemożemy bezpośrednio z wytwórni, a nawet wykonać samodzielnie. Jeśli go zamówimy to możemy liczyć, że przyjedzie do nas gruszką. Przed dokonaniem wylewki konieczne jest dokonanie deskowania. Praca ta niekiedy wymaga sporo czasu. Jednakże tego rodzaju inwestycja odpłaci się tym, że będzie solidna. Ściany zewnętrzne wykonane z betonu są solidne. Posiadają dużą odporność na ściskanie oraz można dopasować je do indywidualnych potrzeba, dzięki czemu nie zmarnujemy niepotrzebnie materiału. Możemy także wybrać bloczki, które również spełnią swoją rolę jako tworzywo ścian, innym rozwiązaniem jest utworzenie ścian z pustaków, które posiadają zazwyczaj określone standardowe wymiary. Dlatego bywa, że trzeba je dokładnie dobierać, lub ewentualnie przycinać, ale to może grozić zawaleniu konstrukcji, dlatego lepiej postawić na dokładne wymiary. Tego rodzaju konstrukcje odznaczają niższym wchłanianiem wody, przez co nie ma niebezpieczeństwa, iż rozsadzi je mróz. Jeśli obawiamy się takich konsekwencji to możemy zainwestować z beton wodoszczelny. Poleca się je także w przypadku budynków, które wznoszone są w terenie trudnym, np. na górze. Ściany z betonu trudno wykonuje się podczas zbyt wysokiej lub niskiej temperatury. Świeży beton należy zraszać wodą w czasie lata, natomiast zimą poprawiać jego urabialność poprzez dodawanie odpowiednich składników. Znudzić może nas również oczekiwanie na moment w którym beton będzie wystarczająco wytrzymały na ściskanie. Wikipedia mówi nam wszystko na temat ściśliwości: https://pl.wikipedia.org/wiki/Modu%C5%82_%C5%9Bci%C5%9Bliwo%C5%9Bci

 Pośpiech nie jest bowiem wskazany w tym przypadku. Jak widzimy wybór materiału jest ściśle subiektywny, jednak biorąc pod uwagę wskazane wytyczne, warto wybrać taki materiał, który będzie dla nas najbardziej odpowiedni i pozwoli nam zbudować dom w miarę spokojnie. Czasami bowiem lepiej zainwestować niż się martwić.

Bloczki betonowe, skład w Krakowie dostarcza firma Ogrodzenia Posesja http://ogrodzeniaposesja.pl

Comments Closed

Comments for this post are now closed.