Jak leczyć pęcherzycę?

Pęcherzyca to choroba niezwykle uciążliwa. Jeszcze kilkanaście lat temu uważano, że jest to schorzenie doprowadzające do śmierci. Dlatego nie leczono pęcherzycy, nie podawano leków ani nie robiono specjalne badan nad jej przebiegiem. Dziś z pęcherzycą da się jak najbardziej żyć. Niestety, cierpi na nią coraz więcej osób, bo coraz więcej osób zapada na raka.
Pęcherzyca to choroba, wobec której medycyna jest dalej w dużej mierze bezsilna, jednakże już dziś można powiedzieć o tym, że jest to choroba, której przebieg można nieco załagodzić. Nie wiadomo do końca co jest przyczyną pęcherzycy. Większość lekarzy stoi oczywiście na stanowisku, że jest to choroba uwarunkowana genetycznie. Jest to choroba, w przebiegu której leczenie przeciwbólowe stawia się na pierwszym miejscu. Nawet jeśli objawy choroby cofają się, to niewykluczone, że powrócą po wielu latach. Odnośnie przyczyn powstawania pęcherzycy, niektórzy lekarze twierdzą, że jej przyczyną może być zakażenie niektórymi wirusami, jednakże trudno jednoznacznie stwierdzić którymi wirusami oraz jak przebiega proces zakażenia.
Wiadomo, że zdrowie osoby z pęcherzycą pogorszy się znacząco, jeśli chory będzie wystawiał się na długotrwałe działanie promieni słonecznych, a także wtedy, kiedy długo będzie chorował na przeziębienie. Chorzy na pęcherzycę nie powinni także stosować nadmiernej ilości leków podnoszących ciśnienie krwi. Nie należy także podnosić niepotrzebnie ryzyka doznania oparzenia. Nie można również zażywać penicyliny. Chorzy na pęcherzycę powinni także wiedzieć, że ogólny stan organizmu pogarsza dieta bogata w czosnek, cebulę, a także w pory.
niestety, chorzy na pęcherzycę muszą bardzo dbać o higienę. Codzienne kąpiele w rumianku oraz w innych ziołach są prawdziwą koniecznością.

Comments Closed

Comments for this post are now closed.