Jak skutecznie podnieść swoją kreatywność?

Dzisiejsze czasy wymagają od nas wysoko rozwiniętej kreatywności. Jest ona przede wszystkim niezbędna w pracy zawodowej, gdzie już w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej jesteśmy sprawdzani pod tym względem. Kreatywność należy jednak zbudować i regularnie ją rozwijać, istnieją na to skuteczne sposoby.

Bardzo popularną i niezwykle skuteczną metodą n rozwijanie kreatywności jest nauka żonglerki. Tego typu zabawa pobudza aktywność obu półkul mózgowych, skutecznie je synchronizując. Podobne działanie obserwuje się również podczas słuchania muzyki klasycznej, wtedy nasz mózg zachowuje się bardzo podobnie jak w trakcie żonglerki.

Aby rozwinąć swoją kreatywność poleca się również regularną medytację. Pozwala ona odciąć się skutecznie od wszelkich bodźców, przez co poprawić umiejętność skupienia, tak ważną w trakcie wykonywanie czynności wymagających kreatywności

Wykonujmy ponadto jak najwięcej kreatywnych czynności, bowiem jak głosi mądrość ludowa, trening czyni mistrza. Rysujmy, malujmy, piszmy wiersze, układajmy puzzle. Nawet jeżeli nie jesteśmy w tym dobrzy rozwiniemy w ten sposób wyraźnie swoją kreatywność.

Comments Closed

Comments for this post are now closed.