Leczenie niepłodności

Niepłodność, to problem, który dotyka coraz większej ilości par. O niepłodności mówimy gdy po roku starań o dziecko, przy braku stosowania antykoncepcji oraz regularnym współżyciu. Aby potwierdzić nasze obawy należy udać się do lekarza w celu zdiagnozowania przyczyn niepłodności i podjęcia leczenia niepłodności. Warto dodać, że w przypadku kobiet wraz ze wzrostem wieku spadają stopniowo szanse na zajście w ciąże. Ponad połowa par borykających się z niepłodnością w wyniku leczenia zostaje rodzicami. Jest to zdecydowanie dobra wiadomość dla par, które borykają się z tym problemem.
Jakie są przyczyny niepłodności? Najczęściej w przypadku kobiet przyczyną niepłodności jest niedrożność jajowodów oraz zaburzenia hormonalne. Z kolei niedrożność jajowodów spowodowana jest zazwyczaj zakażeniem narządów płciowych bakteriami oraz drobnoustrojami. Zaburzenia hormonalne są przyczyną zahamowania owulacji oraz jej nieprawidłowego przebiegu. Zaburzenia hormonalne mogą mieć różne przyczyny, np. spowodowane mogą być nadmiernym wysiłkiem fizycznym, niewłaściwym odżywianiem, stresem, nadużywaniem alkoholu, znaczną niedowagą lub stanami napięcia psychicznego.
Nie są to jedyne przyczyny niepłodności u kobiet, przyczyną może być także endonometrioza, choroba, która polega na tym, iż fragment błony śluzowej macicy w trakcie trwania miesiączki przedostaje się do jamy brzusznej. Przy kolejnych cyklach powoduje on stany zapalne oraz blizny. Niekiedy przyczyną niepłodności jest także nieprawidłowa budowa układu rodnego lub zażywanie leków.
Jeżeli natomiast chodzi o niepłodność u mężczyzn to najczęstszą przyczyną niepłodności męskiej jest niska jakość nasienia oraz obniżona ilość plemników albo też ich zmniejszona ruchliwość. Jakie są powody niepłodności? Choroby przenoszone drogą płciową, długotrwałe przegrzewanie jąder spowodowane obcisłą oraz nieprzewiewną garderobą lub częste korzystanie z sauny i spędzanie wielu godzin za kierownicą. Przyczyną niepłodności może być także uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w wyniku infekcji lub urazu. Czego skutkiem może być brak dojrzałych plemników.

Comments Closed

Comments for this post are now closed.