Warning: Creating default object from empty value in /home/arete/domains/guerrillagardening.pl/public_html/components/com_k2/models/item.php on line 494
niedziela, 22 kwiecień 2012 21:58

Dzień Ziemi na Nieporęckiej

Napisane przez 
Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Praska Wiosna 2012 trwa...

Dzień Ziemi uczciliśmy radośnie. Średnią wieku uczestników znacznie zaniżała grupka przejętych akcją dzieci. Spędziliśmy aktywne popołudnie w gronie przyjaciół i było na prawdę słodko. Pod koniec dnia szklanka rosyjskiej herbaty i akcja podlewania zwieńczyła dzieło. Praga się kwieci :)

Spotkanie odbyło w porze popołudniowej herbatki. Grupa bywalców Skamiejki - praskiej knajpki z rosyjską duszą - wraz z sąsiadmi i dziećmi uwolniła teren "zieleńca" na ul.Nieporęckiej od bezdusznego zapomnienia i wieloletnich zaniedbań.

Akcja przebiegła radośnie przy akompaniamencie bawiącej się gromady dzieci oraz płyt z gramofonu. Ogrodnicy raczyli się herbatą parzoną według rosyjskiej receptury oraz delektowali pielemieni z domową rosyjską musztardą. Nim słońce zaszło nasiona spoczęły w ziemi a my zaczęliśmy z niecierpliwością czekać na ciepłe dni, deszczowe noce i owoce naszej pracy.

Tamara i Edyta - restauratorki z Nieporęckiej - będą musiały od teraz dbać o kwiatki gdyż nasadziliśmy ich wspólnie całe mnóstwo. Jeśli plan wypali w tym miejscu będzie kwietna łąka. Oby do lata :)

  SkaDSCN8962   Ska000 0077

  SkaDSCN8961   SkaDSCN8962

ska baba ska fani1

ska fani3 ska fani4

ska fani6 ska marteczka

ska czaj ska fani2

Czytany 5994 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 26 kwiecień 2012 14:52
Więcej w tej kategorii: « 13-cie kręgów :)