Odmiany pęcherzycy

Pęcherzyca to jedna z najbardziej paskudnych chorób, na jakie może zapaść człowiek. Każdy, kto cierpiał na tę chorobę może stwierdzić, że jest to prawdziwa udręka. Pęcherzyca to schorzenie o podłożu autoimmunologicznym, przez które na skórze powstają ropiejące rany. Pocieranie tych ranek powoduje, że powstają nowe pęcherzyki wypełnione ropą. Niestety, pęcherzyki swędzą, dlatego trudno jest powstrzymać się od ich drapania. Medycyna nie zna skutecznego leku powstrzymującego całkowicie powstawanie nowych pęcherzyków. Jednakże istnieją specjalne maści, dzięki którym możliwe jest łagodzenie świądu, jak łagodzenie przebiegu całej choroby.
Pęcherzyca, która dotyka zewnętrznych powłok skóry jest trudna do powstrzymania, ale jeszcze trudniejsza jest ta odmiana pęcherzycy, przez którą ropieją nam elementy wewnętrzne ciała. Są to błony śluzowe w nosie – trudno opisać dyskomfort, któremu ulega chory na to schorzenie. Ropiejąca błona śluzowa nosa to coś, co powoduje, że nasze zdrowie jest praktycznie zniwelowane.
Inna odmiana pęcherzycy to pęcherzyca, która następuje po chorobie nowotworowej. Jest to najpoważniejsza odmiana pęcherzycy. Owrzodzenie w tym wypadku pojawia się na wargach osoby chorej, a także w otworze gębowym na całej długości przełyku. Jest to bardzo trudne do wyleczenia.
Kolejna odmiana tej ciężkiej i uciążliwej w przebiegu choroby to pęcherzyca, która nazywana jest rumieniową. Rozlewa się ona niekiedy na całą skórę głowy. Nie istnieje żadna dieta ani żaden lek, które mogłyby spowodować obniżenie cierpienia osoby chorującej na ten rodzaj pęcherzycy.
Do niedawna twierdzono, że pęcherzyca jest chorobą śmiertelną, nieuleczalna. Dziś można z nią żyć, mimo że jakość życia osoby na nią chorującej jest niesamowicie niska.

Comments Closed

Comments for this post are now closed.