Pokrzywa

Pokrzywa to roślina, dzięki której nasza skóra, włosy i paznokcie mogą szybko nabrać blasku. Konieczne jest jednakże wyrobienie w sobie nawyku wypijania naparów ze świeżej pokrzywy. Napary można zrobić z dziko rosnącej pokrzywy. Świetnie sprawdzi się ta, którą znajdziemy w ogródkach oraz na polach. Warto jednakże szukać pokrzyw tam, gdzie spaliny samochodowe są niedostępne. Ogólnie mówiąc żadna dieta oparta o spożywanie czegokolwiek zjadanego wprost z pól sąsiadujących z jezdnią nie będzie się sprawdzała. Dlatego warto udać się na poszukiwania liści pokrzyw na przykład do lasów.
Pokrzywy w dawnych czasach były otaczane czcią i szacunkiem, bo znany był wpływ pokrzywy na zdrowie. Rośliny te zawierają mnóstwo witamin i mikroelementów, a także soli mineralnych. Są to substancje pomocne przy leczeniu kamicy nerkowej, a także pomocne w radzeniu sobie z artretyzmem. Medycyna naturalna poleca stosowanie tej rośliny.
W jakiej formie można spożywać pokrzywę? Można zrobić z niej napar i to jest chyba najszybszy sposób na przygotowanie rośliny do spożycia. Można także z pokrzywy ugotować zupę. Zupa z pokrzywy, o ile jest dobrze przyprawiona, będzie naprawdę smaczna, ale przede wszystkim zdrowa. Pokrzywa może zostać także przez nas wysuszona. Wówczas w zimie będziemy mogli stosować napary z tej ciekawej rośliny. Napar z pokrzywy pozwala doskonale zwalczyć stres. W jaki sposób przygotować napar z suszonej pokrzywy? Należy przygotować sobie trochę liści z pokrzywy i zalać wszystko wrzątkiem, przykryć, a następnie poczekać około 15 minut. Stare porzekadło mówi, że napar z pokrzywy doskonale zwalcza stres.
W sklepach można znaleźć przystępną formę pokrzywy: sprzedaje się ją w małych saszetkach.

Comments Closed

Comments for this post are now closed.