Walka z nadwagą

Za małe spodnie, zbyt opięta sukienka, jeszcze jedna fałdka, to dla wielu czas na walkę ze zbędnymi kilogramami. Ilość diet odchudzających z jakimi można się spotkać, czasami wręcz przeszkadza w wyborze odpowiedniej. Na pewno należy uwzględnić swoje preferencje żywnościowe, oraz realną możliwość przestrzegania określonej diety. Przykładowo pewne diety odchudzające wymagają restrykcyjnego przestrzegania czasu posiłków, które mogą być ciężkie do zrealizowania ze względu na charakter wykonywanej pracy. Niektóre wpływają negatywnie na zdrowie, inne nie przynoszą oczekiwanego rezultatu. Nie oznacza to, że należy porzucić marzenia o szczupłej sylwetce. Należy jednak pamiętać, że powrót to złych nawyków żywieniowych po zakończeniu diety, nawet najbardziej restrykcyjnej szybko prowadzi do efektu jo-jo. Medycyna jednoznacznie określa zależność pomiędzy wagą, sposobem odżywiania się a prawdopodobieństwem zachorowań na niektóre choroby. Nadwaga lub otyłość zwiększają ryzyko zachorowań na: cukrzycę, nadciśnienie tętnicze, miażdżycę.

Jedną z wielu diet jaką możemy zastosować jest dieta Dukana. Oparta na produktach białkowych, wzbudza wiele emocji, zarówno pozytywnych i negatywnych. Nie jest dla wszystkich, ale zaletą jest brak uczucia głodu w trakcie jej trwania. Korzystając z odpowiednich produktów, wypijając odpowiednią ilość wody mineralnej oraz uprawiając codziennie sport można zrzucić kilkanaście kilogramów.

Skutki uboczne, jakie mogą wystąpić w wyniku zastosowania tej diety to między innymi:
– schorzenia nerek,
– osteoporoza,
– osłabienie,
– bóle głowy,
– zaparcia.
Nie jest to jedyna dieta która prowadzi do zaburzeń równowagi żywieniowej, jednak jej wielka popularność pobudziła dyskusje i polemiki.

Comments Closed

Comments for this post are now closed.